geoportal mieszkańca i turysty
Portal ten stanowi miejsce publikacji podstawowych informacji i danych przestrzennych dedykowanych zwykłym internautom, mieszkańcom powiatu oleśnickiego oraz turystom przybywającym tutaj na wypoczynek.
geoportal geodety
Portal ten ma charakter specjalistyczny i skierowany jest do przedstawicieli branż związanych z projektowaniem i realizacją prac geodezyjnych i budowlanych, w szczególności: geodetom, architektom, planistom, rzeczoznawcom majątkowym, itp.
geoportal zarządzania nieruchomościami
Portal ten jest dedykowany przede wszystkim powiatowym i gminnym jednostkom organizacyjnym i przedsiębiorstwom komunalnym, związanym z zarządzaniem zasobem nieruchomości lub ewidencją mienia.
geoportal zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa publicznego
Portal ten jest miejscem publikowania wszelkich informacji przestrzennych i opisowych związanych z bezpieczeństwem oraz utrzymaniem szeroko rozumianego porządku w skali powiatu oraz poszczególnych gmin.
portal inwestora
Portal inwestora jest miejscem publikowania specjalistycznych informacji skierowanych do osób i podmiotów zainteresowanych inwestowaniem lub prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie powiatu.
serwis dostępu do rejestrów publicznych i usług
Serwis ten stanowi miejsce dostępu do rejestrów i ewidencji (także o charakterze publicznym) oraz e-usług zgromadzonych w hurtowni danych Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Oleśnickiego.
portal metadanych
Portal metadanych jest miejscem publikowania meta-informacji, czyli "danych o danych", pozwalających na pozyskanie wiedzy o zasobach informacyjnych zgromadzonych w systemie ZSIP.
portal zdalnej edukacji
Portal zdalnej edukacji jest miejscem pozwalającym użytkownikom systemu ZSIP na zapoznanie się z opisem funkcjonalności wdrożonych portali oraz samodzielnego, stałego treningu praktycznych umiejętności posługiwania się nimi.
Aktualizacja warstw "Apteki" i "Lecznice zwierząt"
W "Geoportalu mieszkańca i turysty" zaktualizowano dane w zakresie warstw tematycznych "Apteki" oraz "Lecznice zwierząt". Dane pochodzące z rejestrów urzędowych Starostwa Powiatowego w Oleśnicy uzupełnione zostały informacjami pochodzącymi z publicznie dostępnych źródeł (internetowych baz danych). W związku z powyższym zachęcamy przedstawicieli zainteresowanych podmiotów do weryfikacji zamieszczonych w geoportalu informacji.
2015-11-21
Kurs o GIS w Portalu edukacyjnym
W Portalu edukacyjnym udostępniony został kurs o GIS autorstwa dostawcy ZSIP Powiatu Oleśnickiego - firmy ISPiK SA. http://www.zsip.powiat-olesnicki.pl/zsip/edu/
2015-11-18
Modernizacja portalu zdalnej edukacji
Trwają prace związane z rozbudową funkcjonalną i informacyjną portalu edukacyjnego ZSIP. Tam też zostały przeniesione niektóre podstrony z Serwisu głównego: Aktualności, Ankiety i Sondy.
2014-09-04

Mapy lotnicze Powiatu Oleśnickiego z 2012r są już dostępne w serwisach Google!!!

Są dostępne w serwisie maps.com.pl  (należy wybrać zakładkę "ziemia") lub poprzez darmowe oprogramowanie GoogleEarth dostępne pod adresem  Google Earth. Można zrobić sobie wirtualną wycieczkę po naszym powiecie. Imponujaca szybkość pobierania danych zależna oczywiście od szybkości łącza internetowego.

2014-02-24
Podsumowanie użytkowania ZSIP 2011-2014
W oficjalnym serwisie Powiatu Oleśnickiego opublikowano artykuł podsumowujący wykorzystanie ZSIP w latach 2011-2014. http://powiat-olesnicki.pl/index.php?kat=4&id=5104
2015-11-09
Kup Pan mapę...o północy!
Jeżeli nie możesz zasnąć, a jesteś inwestorem, rzeczoznawcą majątkowym lub na przykład potrzebujesz mapę do celów prawnych, zajrzyj na nasz serwis: http://geodezja.powiat-olesnicki.pl/. Pracujemy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
2014-11-11
"Zintegrowany System Informacji Przestrzennej wsparciem dla administracji publicznej w powiecie oleśnickim
poprzez zwiększenie zakresu i dostępności usług świadczonych drogą elektroniczną"

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
ul. J. Słowackiego 10, 56-400 Oleśnica
tel.: (71) 314-01-00 fax: (71) 314-01-10
 
© 2011-2015 Starostwo Powiatowe w Oleśnicy | opracowanie, technologia: ISPiK S.A. | cms: webeditcms